WARUNKI ŚWIADCZENIA USŁUGI
POLITYKA PRYWATNOŚCI
INFORMACJE PRAWNE

POLITYKA PRYWATNOŚCI ONLINE FIRMY ZENIMAX MEDIA

ESRB PRIVACY CERTIFIED MEMBER CONFIRMATION

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRYWATNOŚCI W INTERNECIE ZENIMAX MEDIA

Aktualizacja z 22 marsz 2018 r.

Niniejsza Informacja dotycząca prywatności („Informacja”) opisuje, w jaki sposób ZeniMax Media Inc. („ZeniMax”, „my” lub „nas”) gromadzi, wykorzystuje i w inny sposób przetwarza zbierane przez nas dane osobowe dotyczące naszych Użytkowników (określone poniżej).

1. Zakres i cel niniejszej Informacji dotyczącej prywatności

Niniejsza informacja dotycząca prywatności odnosi się do danych osobowych (lub informacji określanych równoważnym terminem zgodnie z obowiązującymi przepisami lokalnymi) gromadzonych i przetwarzanych przez ZeniMax i dotyczących klientów, nabywców, subskrybentów i/lub użytkowników (zwanych dalej „ Użytkownikami ”) naszych aplikacji mobilnych, gier, witryn internetowych i pozostałych usług online (zwanych łącznie naszymi „ Usługami ”), w tym gier opublikowanych przez Bethesda Softworks i ZeniMax Online Studios oraz gier opracowanych przez inne studia ZeniMax; więcej informacji o naszych studiach znajduje się na stronie http://www.zenimax.com/studios Niniejsza informacja dotycząca prywatności nie odnosi się do linkowanych przez nas witryn internetowych, usług, produktów ani aplikacji mobilnych obsługiwanych przez inne firmy lub organizacje.

Niniejsza informacja dotycząca prywatności ma na celu dostarczenie naszym Użytkownikom informacji o tym, jak zbieramy, używamy, ujawniamy i w inny sposób przetwarzamy ich dane osobowe, informacje o wyborach użytkowników związanych z przetwarzaniem ich danych osobowych oraz o tym, w jaki sposób Użytkownicy mogą korzystać z przysługującego im prawa dostępu i innych praw dotyczących ich danych osobowych.

Rejestrując u nas konto, przekazując nam swoje dane za pośrednictwem Usług lub korzystając w inny sposób z naszych Usług, przyjmujesz do wiadomości i potwierdzasz, że ZeniMax może przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z niniejszą Informacją dotyczącą prywatności. JEŚLI NIE CHCESZ, ABY NINIEJSZA INFORMACJA DOTYCZĄCA PRYWATNOŚCI ODNOSIŁA SIĘ DO CIEBIE, PROSIMY NIE UŻYWAĆ NASZYCH USŁUG ANI NIE KOMUNIKOWAĆ SIĘ Z NAMI ZA POŚREDNICTWEM ŻADNYCH Z NASZYCH USŁUG. Jeśli jest to wymagane przez obowiązujące prawo, uzyskamy Twoją zgodę na zbieranie, wykorzystywanie, przekazywanie i ujawnianie Twoich danych osobowych.

ZeniMax ceni sobie wagę Twojej prywatności i dlatego wystąpiliśmy o Certyfikat Prywatności ESRB. Niniejsza Informacja dotycząca prywatności i znaki certyfikacji ESRB przedstawione w naszych Usługach potwierdzają, że ZeniMax jest uprawnionym licencjobiorcą i uczestnikiem certyfikowanego programu ochrony prywatności Entertainment Software Rating Board („ Certyfikacja prywatności ESRB ”). Wszystkie usługi, w których opublikowano niniejszą informację dotyczącą prywatności, zostały sprawdzone i otrzymały Certyfikat prywatności ESRB w celu spełnienia ustalonych praktyk w zakresie gromadzenia, wykorzystywania i ujawniania informacji w internecie. Usługi naszej firmy jako licencjobiorcy tego programu ochrony prywatności podleją audytom oraz innym mechanizmom egzekwowania i rozliczalności zarządzanym niezależnie w ramach Certyfikacji prywatności ESRB.

2. Dane osobowe, które gromadzimy

ZeniMax gromadzi dane osobowe bezpośrednio od Użytkowników, w sposób automatyczny kiedy korzystają oni z Usług, a w niektórych przypadkach od podmiotów zewnętrznych. Dane osobowe zebrane przez ZeniMax na temat Użytkowników (które mogą być łączone między Usługami i funkcjami) różnią się w zależności od konkretnych używanych przez Użytkowników Usług i mogą obejmować:

A. Informacje uzyskane przy rejestracji oraz informacje profilowe. Aby uzyskać dostęp do niektórych Usług i korzystać z nich (np. zarejestrować się w grze, pobrać aplikację mobilną lub używać jej, uzyskać dostęp do usług opartych na subskrypcji, założyć konto), należy zarejestrować się u nas, przekazując nam wymagane informacje określone na stronie rejestracji. W zależności od Usługi może to być Twoje imię i nazwisko, nazwa użytkownika i hasło, a także kraj zamieszkania, adres e-mail i dane kontaktowe; niektóre Usługi nie będą dostępne, jeśli nie podasz wymaganych informacji. Możemy również prosić o przekazanie pewnych opcjonalnych informacji takich jak numer telefonu, data urodzenia, lokalizacja, preferencje, zdjęcie lub awatar oraz inne informacje profilowe.

B. Informacje z kont podmiotów zewnętrznych. Do swojego konta w naszym systemie możesz połączyć się też za pomocą niektórych kont podmiotów zewnętrznych (zwanych dalej „ Kontami podmiotów zewnętrznych ”) jak np. Steam, Twitch, Xbox Live, PSN i Facebook, dzięki czemu możesz łączyć się ze znajomymi i siecią, udostępniać informacje o grach, a w niektórych przypadkach dokonywać zakupów i wymieniać lub zdobywać punkty i nagrody (zgodnie z warunkami stosownego programu). Oprócz łączenia z Kontem podmiotów zewnętrznych zezwalamy także na logowanie się do określonych Usług za pośrednictwem określonych kont podmiotów zewnętrznych w tym przez konto Steam ( patrz http://store.steampowered.com/privacy_agreement/ i Facebook http://www.facebook.com/about/privacy/ zwanych dalej „Kontami podmiotów zewnętrznych”). Jeśli zdecydujesz się zalogować w ten sposób, zostaniesz poproszony/a o udostępnienie nam pewnych informacji (które mogą obejmować imię i nazwisko, adres e-mail, znajomych oraz informacje o profilu publicznym); te szczegółowe informacje oraz powiadomienie o tym, czy są one wymagane, czy opcjonalne, będą podane na stronie uprawnień podczas logowania za pomocą konta podmiotów zewnętrznych.

C. Subskrypcje, zakupy i informacje o płatnościach. Jeśli dokonujesz zakupu lub rejestrujesz się w niektórych Usługach opartych na subskrypcji, musisz podać swoje dane do płatności, w tym imię i nazwisko, adres i dane do rozliczenia i do wysyłki, rodzaj płatności, a także numer karty kredytowej lub inne dane rachunku płatniczego (np. PayPal). W celu przetworzenia tych płatności współpracujemy z podmiotami zewnętrznymi takimi jak podmioty przetwarzające płatności i partnerzy realizujący płatności. Nie zbieramy, nie odbieramy, nie przetwarzamy ani nie przechowujemy danych kart kredytowych lub debetowych ani innych danych uwierzytelniających podmiotów zewnętrznych (np. PayPal). Informacje te są zbierane bezpośrednio przez te podmioty zewnętrzne. W zależności od Usługi możemy otrzymać Twoją nazwę użytkownika, imię i nazwisko, adres e-mail, typ płatności, produkty lub usługi i inne szczegóły transakcji oraz zachować historię zakupów i historię subskrypcji.

D. Identyfikatory użytkownika / urządzenia. Kiedy Użytkownik uzyskuje dostęp do naszych Usług, gra w nasze gry lub korzysta z naszych Usług, możemy zbierać takie dane jak adres IP, adres MAC, identyfikatory konsoli (np. XUID i PUID) oraz inne identyfikatory urządzeń; przypisujemy również posiadaczom konta unikalny identyfikatora użytkownika, którego używamy do identyfikacji i łączenia istotnych informacji z kontem użytkownika (np. informacje z gry, takie jak statystyki, wyniki, osiągnięcia i poziomy subskrypcji).

E. Subskrybowanie wiadomości e-mail oraz uczestnictwo w loteriach, konkursach, ankietach i podobnych działaniach. Użytkownicy mogą rejestrować się online lub osobiście (np. na targach, konferencjach itp.), aby otrzymywać od nas przesyłki w ramach marketingu bezpośredniego, w tym wiadomości e-mail o premierach gier, wydarzeniach i nadchodzących wydaniach. Jeśli zgodzisz się na otrzymywanie przesyłek w ramach marketingu bezpośredniego, zachowamy Twój adres e-mail, a także Twoje imię i nazwisko, preferencje oraz w razie potrzeby informacje o twoim koncie i Usługach oraz innych używanych grach. Możemy również prowadzić konkursy, loterie lub inne wydarzenia lub działania (łącznie „wydarzenia”) na naszych witrynach internetowych i w kanałach mediów społecznościowych. Informacje zbierane do tych wydarzeń mogą obejmować imię i nazwisko, wiek, adres e-mail i inne informacje.

F. Komunikacja od Użytkownika. Gdy wyślesz do nas wiadomość e-mail, zadzwonisz do nas lub w inny sposób prześlesz nam wiadomości dotyczące Usług, zachowujemy je i prowadzimy rejestr Twoich danych kontaktowych, wiadomości i naszych odpowiedzi. Prowadzimy również rejestr komunikacji i informacji w grze, które publikujesz na sesjach czatu, forach oraz w innych obszarach Usług.

G. Twoje działania, statystyki, znajomi i preferencje. Zbieramy dane dotyczące użytkowania i preferencji związanych z korzystaniem z Usług takich jak język, zakupy w grze, statystyki gry, wyniki, bohater, postacie, osiągnięcia, rankingi, czas spędzony na grze, ścieżki kliknięć, profil gry, preferencje, znajomi (w tym relacje ze znajomymi np. poprzez tworzenie klanów) i inne dane, które przekazujesz nam w ramach swojego konta.

H. Informacje zbierane automatycznie. Możemy również automatycznie lub pośrednio zbierać informacje o Tobie, Twoim komputerze lub urządzeniu mobilnym (np. kiedy korzystasz z naszych Usług, czytasz nasze e-maile, poprzez kanały mediów społecznościowych). My (i nasi zewnętrzni dostawcy) możemy zapisywać pliki dziennika i używać plików cookie, znaczników pikselowych, lokalnych obiektów udostępnionych, skryptu java i innych mechanizmów do zbierania informacji o Tobie. Więcej informacji znajduje się w punkcie Pliki cookie, analityka i personalizacja poniżej.

I. Informacje o graczu o statusie gościa. Niektóre z naszych gier umożliwiają grę bez zakładania konta i/lub rejestrowania się u nas. W takich przypadkach możemy przypisać Ci identyfikator gościa, abyśmy mogli śledzić twoją grę, wyniki, statystyki, dane dotyczące zakupów i dane dotyczące użytkowania dla twoich obecnych i przyszłych sesji. Jeśli później zdecydujesz się zarejestrować lub utworzyć konto u nas, powiążemy Twój identyfikator gościa oraz dane z sesji gościa z Twoim kontem.

J. Informacje ze stron podmiotów zewnętrznych. Możemy również korzystać z narzędzi podmiotów zewnętrznych, które pomagają nam zarządzać naszą obecnością w mediach społecznościowych i analizować ją oraz zgłaszać komentarze, wzmianki i inne treści publikowane na nasz temat w serwisach społecznościowych i innych publicznych kanałach i na forach. Działania tych podmiotów zewnętrznych oraz ich sposoby gromadzenia i udostępniania informacji podlegają warunkom każdej witryny, kanału lub forum mediów społecznościowych. Wykorzystamy te informacje zgodnie z niniejszą Polityką.

Dzieci. ZeniMax świadomie nie prosi dzieci w wieku poniżej 13 lat o podanie danych osobowych ani nie gromadzi tych danych. Jeśli uważasz, że nieświadomie uzyskaliśmy dane osobowe od dziecka w wieku poniżej 13 lat, skontaktuj się z nami w sposób wskazany na końcu niniejszej informacji dotyczącej prywatności, a my podejmiemy odpowiednie działania w celu bezpiecznego usunięcia takich informacji.

O ile powyżej nie określono inaczej, zazwyczaj zbieramy Twoje dane osobowe na zasadzie dobrowolności. Jednak, jak wspomniano powyżej, jeśli nie podasz niektórych danych osobowych, które są oznaczone jako obowiązkowe, możesz nie mieć dostępu do niektórych Usług i możemy nie być w stanie w pełni odpowiedzieć na Twoje zapytanie.

3. Jak wykorzystujemy dane osobowe

Zasadniczo możemy wykorzystywać dane osobowe, które od Ciebie uzyskujemy, do poniższych celów i zgodnie z podstawami prawnymi wskazanymi poniżej:

W celu wykonania naszej umowy z Tobą. Dane osobowe, o których mowa w pkt 2. A, B, C, D, E, F, G i I powyżej mogą być użyte w celu świadczenia Użytkownikowi naszych Usług, w tym do prowadzenia konkursów, loterii lub innych wydarzeń lub działań, w których uczestniczysz; w celu ulepszenia Twoich wrażeń podczas gry i aby zapewnić usługi i wsparcie dostosowane do potrzeb klienta; w celu dopasowania treści, do celów fakturowania i płatności oraz do obsługi Twoich zapytań.

Aby spełnić zobowiązania prawne, którym podlega ZeniMax. Wszelkie dane osobowe, o których mowa powyżej, w szczególności dane osobowe w pkt 2. C powyżej mogą zostać wykorzystane do prowadzenia odpowiednich rejestrów biznesowych; wykonania zgodnych z prawem żądań władz publicznych, rządowych i innych organów regulacyjnych lub sądów w dowolnej jurysdykcji oraz przestrzegania obowiązujących przepisów ustawowych i wykonawczych; lub w inny sposób, wymagany przez prawo.

Do naszych uzasadnionych interesów handlowych. Dane osobowe, o których mowa w pkt 2. D, E, F, G, H i I powyżej mogą być wykorzystywane do ulepszania i rozwijania naszych produktów i usług; analizy wykorzystania naszych Usług i generowania zbiorczych statystyk dotyczących naszej społeczności Użytkowników; personalizowania doświadczenia klientów (np. dla obszaru geograficznego); wysyłania lub wyświetlania ukierunkowanej komunikacji marketingowej; ułatwiania aktualizacji oprogramowania; zapewniania pomocy w zakresie bezpieczeństwa i zapobiegania oszustwom; zapewnienia integralności systemu (zapobieganie hakowaniu, oszustwom, spamowaniu itp.); ułatwiania naszej działalności biznesowej i prowadzenia odpowiednich rejestrów biznesowych; prowadzenia polityki i procedur firmy; ułatwiania naszej reakcji na proces sądowy (np. postanowienie sądu, nakaz sądowy lub wezwanie sądowe); umożliwiania nam połączenia, sprzedaży, nabycia lub przeniesienia aktywów; oraz w innych uzasadnionych celach biznesowych dozwolonych przez obowiązujące prawo.

Wykorzystanie informacji na podstawie Twojej zgody. Możemy wykorzystywać dotyczące Ciebie dane osobowe na podstawie Twojej wyraźnej zgody na przykład na wysyłanie informacji marketingowych, ankiet, aktualności, aktualizacji i innych informacji. Użytkownicy mają możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie zgodnie z obowiązującymi przepisami; zapoznaj się z poniższymi punktami „Wybory marketingowe i komunikacyjne” oraz „Dostęp, zmiany i inne prawa Użytkownika”, aby uzyskać informacje na temat sposobu wycofania swojej zgody.

Oprócz zgody dotyczącej celów marketingowych, jeśli jest to wymagane przez obowiązujące prawo, ZeniMax uzyska od Ciebie akceptację warunków niniejszej Informacji dotyczącej prywatności oraz Twoją zgodę na gromadzenie, wykorzystywanie i ujawnianie Twoich danych osobowych.

4. W jaki sposób ZeniMax udostępnia dane osobowe

ZeniMax może ujawnić Twoje dane osobowe w następujący sposób, a my uzyskamy na to Twoją zgodę, jeśli jest to wymagane przez obowiązujące prawo:

Usługodawcy i podmioty przetwarzające płatności Możemy angażować sprzedawców, agentów, usługodawców i podmioty stowarzyszone w celu świadczenia usług na rzecz naszej firmy lub na rzecz Użytkowników w naszym imieniu, co może obejmować obsługę wewnętrznych operacji na naszych witrynach internetowych, w sklepach internetowych (w tym podmioty przetwarzające płatności), obsługę produktów (jak np. nasze gry ) i usług (np. operacje na tablicach wiadomości i przetwarzanie operacji w ramach wsparcia technicznego), a także powiązane usługi wsparcia dla produktów offline, przechowywanie danych i inne usługi. Świadcząc swoje usługi, mogą oni uzyskiwać dostęp do danych osobowych, otrzymywać te dane, utrzymywać je lub w inny sposób przetwarzać dane osobowe w naszym imieniu. Nasze umowy z tymi usługodawcami nie zezwalają im na wykorzystanie Twoich danych osobowych do ich własnych celów marketingowych i do innych celów.

Spółki z grupy ZeniMax. ZeniMax może również udostępniać dotyczące Ciebie dane osobowe naszym spółkom zależnym lub powiązanym (patrz http://www.zenimax.com/legal_information) w celu pomocy przy sprzedaży naszych Usług i gier, do analiz i badań demograficznych, rozwoju oraz aby pomóc ulepszać i dostosowywać świadczone przez nas Usługi. Jeśli wyraziłeś/aś na to zgodę, możemy również udostępniać Twoje dane osobowe tym podmiotom, aby mogły one kontaktować się z Tobą w sprawie innych produktów i usług oferowanych przez spółki powiązane ZeniMax, zgodnie z punktem „Wybory marketingowe i komunikacyjne” poniżej. Nasze spółki zależne lub powiązane podlegają warunkom niniejszej Informacji dotyczącej prywatności podczas wykorzystywania Twoich danych osobowych.

Wymóg prawny. Możemy również udostępniać Twoje dane osobowe, jeśli uważamy, że jest to wymagane przez prawo lub uzasadnione w celu zachowania zgodności z procedurami prawnymi; gdy uważamy, że ujawnienie danych osobowych organom ścigania lub innym organom rządowym lub organom regulacyjnym lub sądom (w dowolnej odpowiedniej jurysdykcji na całym świecie) jest konieczne lub stosowne w celu zbadania faktycznych lub podejrzewanych nadużyć lub naruszeń prawa, naruszeń bezpieczeństwa lub naruszeń niniejszej Informacji dotyczącej prywatności; jak również aby odpowiedzieć na wszelkie roszczenia przeciwko nam; oraz w celu ochrony praw, własności lub bezpieczeństwa osobistego ZeniMax, naszych klientów lub społeczności.

Transakcja korporacyjna. Ponadto Twoje dane osobowe mogą zostać ujawnione w ramach proponowanej lub faktycznej fuzji, sprzedaży i transferu aktywów ZeniMax, nabycia, bankructwa lub podobnych zdarzeń.

Za zgodą. Możemy również ujawniać Twoje dane osobowe innym podmiotom powiązanym lub podmiotom zewnętrznym, jeśli wyraziłeś/aś na to zgodę lub poprosiłeś/aś o to. Na przykład, jeśli wygrasz konkurs lub loterię, możemy ujawnić nazwiska zwycięzców w internecie, w stosownych przypadkach możemy również udostępnić Twoje dane partnerom i sponsorom zewnętrznym. W takich przypadkach wyraźnie poinformujemy Cię o udostępnieniu danych i będziesz mieć wybór, aby zrezygnować z uczestnictwa lub w inny sposób sprzeciwić się takiemu udostępnianiu. Tam, gdzie jest to wymagane przez obowiązujące prawo, opublikujemy informacje w internecie lub w lokalnej prasie i przekażemy odpowiednim organom regulacyjnym identyfikującym zwycięzców konkursu lub losowania niezależnie od tego, czy wyrażasz na to zgodę.

Bez względu na jakiekolwiek inne postanowienia zawarte w niniejszej Informacji dotyczącej prywatności możemy udostępniać zbiorcze lub zanonimizowane informacje podmiotom zewnętrznym w celach badawczych, marketingowych, analitycznych i innych pod warunkiem, że informacje nie identyfikują konkretnej osoby i na ich podstawie nie można jej ponownie zidentyfikować.

5. Pliki cookie, analityka i personalizacja

Nasza firma i nasi zewnętrzni dostawcy stosujemy pliki cookie, czyste GIF-y / znaczniki pikselowe, JavaScript, lokalną pamięć masową, pliki dzienników i inne mechanizmy, aby automatycznie gromadzić i rejestrować informacje o Twoich działaniach związanych z przeglądaniem, rozgrywką i korzystaniem z Usług. Możemy połączyć te „informacje o aktywności” z innymi danymi osobowymi, które zbieramy na Twój temat. Zasadniczo wykorzystujemy te informacje o aktywności, aby zrozumieć, w jaki sposób wykorzystywane są nasze Usługi, śledzić problemy i błędy, dostarczać i ulepszać nasze Usługi, ustalać zasady kojarzenia treści, weryfikować dane do logowania na konto, zezwalać na logowanie, śledzić sesje, zapobiegać oszustwom i chronić nasze Usługi, a także w przypadku ukierunkowanej komunikacji marketingowej i reklamowej, w celu personalizacji treści i do celów analitycznych (patrz pkt „ Dostęp, zmiany i inne prawa Użytkownika” poniżej, aby uzyskać informacje na temat rezygnacji z niektórych sposobów wykorzystania Twoich danych osobowych)

Poniżej znajduje się podsumowanie tych działań. Więcej informacji na temat tych mechanizmów i sposobu zbierania informacji o aktywności można znaleźć w naszej Polityce dotyczącej plików cookie pod adresem http://www.zenimax.com/cookie_us.

  • Pliki dziennika. Zbieramy określone informacje o aktywności z plików dziennika. Informacje z plików dziennika są automatycznie zgłaszane przez przeglądarkę lub aplikację mobilną naszym serwerom podczas uzyskiwania dostępu do naszych Usług. Rejestrujemy określone informacje z tych plików dziennika w tym żądania sieciowe, adres IP, typ i wersję przeglądarki, informacje o języku, odnośniki i wychodzące adresy URL, kliknięte łącza, przeglądane strony i inne podobne informacje.

  • Pliki cookie. Są to małe pliki z unikalnym identyfikatorem, które są przesyłane do przeglądarki za pośrednictwem naszych witryn internetowych. Pozwalają nam zapamiętać Użytkowników, którzy są zalogowani, aby zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy poruszają się w systemie naszych Usług i jak korzystają z naszych Usług, wyświetlać im spersonalizowane treści i ukierunkowane reklamy (w tym witryny i aplikacje podmiotów zewnętrznych).

  • Czyste GIF-y, znaczniki pikselowe i sygnalizatory Są to małe grafiki z unikalnym identyfikatorem, podobne do plików cookie, których używamy do śledzenia ruchów Użytkowników naszych Usług w internecie i personalizowania treści. Używamy ich również w wiadomościach e-mail, aby informowały nas o ich otwarciu lub przesłaniu, abyśmy mogli ocenić skuteczność naszej komunikacji.

  • Technologie zapobiegania oszustwom i nieuczciwym praktykom. Używamy narzędzi lub aplikacji zapobiegających oszustwom i nieuczciwym praktykom, które mogą zbierać informacje o przeglądarce Użytkownika, jego urządzeniu i jego aktywności w ramach Usług w celu wykrywania oszustw i nieuczciwych praktyk oraz zapobiegania im.

  • Narzędzia analityczne. Możemy korzystać z wewnętrznych i zewnętrznych narzędzi analitycznych (patrz nasza Polityka dotycząca plików cookie na stronie http://www.zenimax.com/cookie_us aby uzyskać listę podmiotów zewnętrznych) w celu zbierania i agregowania danych o aktywności i innych danych w wielu kanałach.

6. Reklamy podmiotów zewnętrznych

Współpracujemy z zewnętrznymi sieciami reklamowymi, partnerami dystrybucyjnymi, podmiotami oferującymi usługi pomiarowe i innymi podmiotami („zewnętrzne firmy reklamowe”) w celu wyświetlania reklam w naszych Usługach i zarządzania naszymi reklamami w witrynach podmiotów zewnętrznych, aplikacjach mobilnych i serwisach internetowych. My i te zewnętrzne firmy reklamowe możemy wykorzystywać pliki cookie, znaczniki pikselowe i inne narzędzia do zbierania informacji o aktywności w naszych Usługach (a także witrynach i usługach podmiotów zewnętrznych), jak również gromadzić adresy IP, identyfikatory urządzeń, identyfikatory plików cookie i identyfikatory reklamowe oraz inne identyfikatory, ogólne informacje o lokalizacji oraz, za Twoją zgodą, informacje geolokalizacyjne Twojego urządzenia; my i te zewnętrzne firmy reklamowe wykorzystujemy te informacje, aby dostarczać Ci trafniejsze reklamy i treści oraz oceniać sukces takich reklam i treści.

Na przykład możemy współpracować z serwisem Facebook (polityka prywatności tego serwisu znajduje się pod adresem http://www.facebook.com/policy.php) oraz stroną z preferencjami dotyczącymi reklam (http://www.facebook.com/settings?tab=ads), aby wyświetlać ukierunkowane reklamy na Facebooku. Współpracujemy również z innymi podmiotami między innymi z Reklamami Google i DoubleClick (z ich polityką prywatności można się zapoznać na stronie http://www.google.com/policies/privacy) oraz na stronie preferencji dotyczących reklam pod adresem http://www.google.com/settings/u/0/ads/authenticated?hl=en), aby wyświetlać Użytkownikom reklamy w witrynach podmiotów zewnętrznych na podstawie sposobu korzystania przez nich z naszych usług, informacji o ich aktywności oraz innych interakcji z nami. Zapoznaj się z naszą Polityką dotyczącą plików cookie dostępną pod adresem http://www.zenimax.com/cookie_us aby uzyskać więcej informacji na temat reklam firm zewnętrznych i zewnętrznych firm reklamowych, z którymi współpracujemy.

Personalizacja i dostosowanie do odbiorcy. O ile się temu nie sprzeciwisz, możemy udostępniać określone informacje (takie jak Twój adres e-mail) podmiotom zewnętrznym takim jak Facebook i Google, dzięki czemu możemy lepiej ukierunkować reklamy i treści przeznaczone dla naszych Użytkowników i innych osób o podobnych zainteresowaniach w ramach usług tych podmiotów. Te podmioty zewnętrzne wykorzystują podane przez nas dane osobowe, aby pomóc nam odpowiednio ukierunkować reklamy i egzekwować ich warunki, ale nie zezwalamy im na używanie ani udostępnianie tych danych innym reklamodawcom zewnętrznym. Możesz zrezygnować z udostępniania Twoich danych osobowych, w celu ukierunkowywania przeznaczonych dla Ciebie reklam w ten sposób, wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected]. Jeśli z tego zrezygnujesz, przetworzymy Twoją rezygnację w rozsądnym czasie.

Jak wspomniano powyżej, możesz kontrolować, w jaki sposób Google, Facebook i inne podmioty zewnętrzne wyświetlają określone reklamy przeznaczone dla Ciebie, co zostało szerzej objaśnione w odpowiednich zasadach polityki prywatności i na stronach preferencji dotyczących reklam tych podmiotów. Możesz również uzyskać więcej informacji o ukierunkowanych reklamach i o sposobie rezygnacji z ich otrzymywania z wielu zewnętrznych sieci reklamowych (w tym z Facebooka i Google) z następujących źródeł:

W przypadku użytkowników w Stanach Zjednoczonych:

W przypadku użytkowników w Unii Europejskiej: http://www.youronlinechoices.eu (European Interactive Digital Advertising Alliance)

W przypadku użytkowników w Kanadzie: http://youradchoices.ca/choices/ (Digital Advertising Alliance of Canada)

Rezygnacja z uczestnictwa w sieciach reklamowych nie oznacza rezygnacji z wyświetlania reklam. Możesz nadal otrzymywać ogólne lub „kontekstowe” reklamy w naszych Usługach. Możesz również nadal otrzymywać ukierunkowane reklamy w innych witrynach od firm, które nie uczestniczą w powyższych programach.

7. Prośby o nieśledzenie

Obecnie nasze systemy nie rozpoznają próśb o „nieśledzenie” z przeglądarek. Możesz jednak wyłączyć określone śledzenie, o którym mowa powyżej (np. wyłączając pliki cookie), a także możesz zrezygnować z niektórych zewnętrznych sieci reklamowych, co omówiono powyżej. Więcej informacji można znaleźć w Polityce dotyczącej plików cookie na stronie http://www.zenimax.com/cookie_us.

8. Podmioty zewnętrzne i/lub funkcje społecznościowe

Nasze Usługi mogą zawierać lub obejmować funkcje mediów społecznościowych i inne funkcje podmiotów zewnętrznych (np. widżety, przyciski i wtyczki), które są obsługiwane przez platformy i sieci podmiotów zewnętrznych takich jak Facebook, Steam, Twitch, Twitter, Instagram, YouTube i inne. Funkcje te są hostowane przez odpowiedniego zewnętrznego operatora, mimo że pojawiają się w naszych Usługach, a ten podmiot zewnętrzny może zbierać adres IP użytkownika, adres URL, znacznik daty i godziny, dane przeglądarki itp., z zastrzeżeniem ich własnych zasad polityki prywatności.

9. Wybory marketingowe i komunikacyjne

Jak już wspomniano, jeśli wyrażasz zgodę, możemy wysyłać do Ciebie komunikację w ramach marketingu bezpośredniego dotyczącą naszych Usług, wydarzeń i promocji, a także możemy przesyłać Ci ankiety, aktualności, aktualizacje i inne wiadomości za pośrednictwem poczty e-mail. Jeśli nie chcesz już otrzymywać przesyłek w ramach marketingu bezpośredniego ani innych komunikatów od naszej firmy, możesz zmienić ustawienia swojego konta, aby z nich zrezygnować zgodnie z poniższym punktem „Dostęp, zmiany i inne prawa Użytkownika”. Jeśli zrezygnujesz z przesyłek w ramach marketingu bezpośredniego, możemy w zakresie dopuszczalnym przez obowiązujące prawo nadal wysyłać Ci informacje niezwiązane z promocją np. dotyczące Twojego konta lub naszych bieżących relacji biznesowych. Jeśli na przykład nasza usługa zostanie tymczasowo zawieszona z powodu prac konserwacyjnych, możemy wysłać Ci wiadomość e-mail. Zasadniczo nie można zrezygnować z komunikatów, które nie mają charakteru promocyjnego. Jeśli nie chcesz ich otrzymywać, możesz zdezaktywować swoje konto.

W niektórych naszych Usługach mobilnych możemy za Twoją zgodą od czasu do czasu przesyłać powiadomienia aktywne, aby poinformować Cię o nowościach dotyczących gry, wydarzeniach lub promocjach, które możemy oferować. Jeśli nie chcesz już otrzymywać takich komunikatów, możesz je wyłączyć na poziomie urządzenia.

10. Bezpieczeństwo Twoich informacji

Bezpieczeństwo Twoich danych osobowych jest dla nas ważne. ZeniMax podejmuje kroki w celu ochrony przed możliwymi naruszeniami naszych Usług i danych osobowych, które przechowujemy. Jednak żadna witryna internetowa ani transmisja internetowa nie jest całkowicie bezpieczna. Dlatego też ZeniMax nie może zagwarantować ani nie gwarantuje, że nigdy nie nastąpi nieautoryzowany dostęp, hakowanie, utrata danych lub inne naruszenia. Zachęcamy do podjęcia kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych, takich jak wybranie silnego hasła i zachowanie jego prywatności, a także wylogowanie z konta Użytkownika i zamknięcie przeglądarki po zakończeniu korzystania z Usług.

11. Przechowywanie danych

Przechowujemy Twoje dane osobowe tak długo, jak jest to konieczne dla celów, dla których dane osobowe zostały zebrane i są przez nas wykorzystywane, jak określono w niniejszej Informacji dotyczącej prywatności. Jeśli chcesz skasować swoje konto lub zażądać, abyśmy już nie używali Twoich danych osobowych w celu świadczenia Usług, skontaktuj się z nami, jak określono poniżej w punkcie „Dostęp, zmiany i inne prawa Użytkownika”. Jeśli jednak wycofasz zgodę lub w jakikolwiek inny sposób sprzeciwisz się zbieraniu przez nas, wykorzystaniu i ujawnieniu Twoich danych osobowych, możesz nie móc korzystać z Usług. Ponadto w zakresie dozwolonym przez obowiązujące prawo w razie potrzeby zachowamy i wykorzystamy Twoje dane osobowe w celu zapewnienia zgodności z naszymi zobowiązaniami prawnymi, dla celów rozwiązywania sporów, prowadzenia odpowiednich rejestrów biznesowych i egzekwowania naszych umów.

12. Międzynarodowe transfery danych

ZeniMax ma siedzibę główną w Stanach Zjednoczonych i prowadzi działalność oraz obejmuje podmioty i usługodawców w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. W związku z tym my i nasi usługodawcy możemy przekazywać dane osobowe Użytkownika do jurysdykcji lub uzyskiwać do nich dostęp w jurysdykcjach (w tym w Stanach Zjednoczonych i innych jurysdykcjach, w których my, nasze podmioty powiązane i usługodawcy prowadzimy działalność), które nie zapewniają równoważnego poziomu ochrony danych, takich jak jurysdykcja w Twoim kraju. Podejmiemy kroki w celu zapewnienia, że dane osobowe Użytkowników będą odpowiednio chronione w jurysdykcjach, w których je przetwarzamy w tym za pomocą odpowiednich pisemnych warunków przetwarzania danych i/lub umów o przekazywaniu danych.

Użytkownicy z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG): Twoje dane osobowe mogą być przekazywane i przetwarzane w Stanach Zjednoczonych i innych jurysdykcjach, które w opinii Komisji Europejskiej nie zapewniają równoważnego poziomu ochrony danych. W takich przypadkach ZeniMax podejmie kroki w celu zapewnienia odpowiednich zabezpieczeń w zakresie ochrony danych osobowych, co obejmuje między innymi wprowadzenie standardowych klauzul umownych zatwierdzonych przez Komisję Europejską (formularz dotyczący standardowych klauzul umownych znajduje się na stronie http://ec.europa.eu/justice/data-protection/international-transfers/transfer/index_en.htm.

13. Linki podmiotów zewnętrznych

Nasze witryny internetowe mogą zawierać linki do witryn podmiotów zewnętrznych, które nie są własnością ZeniMax ani nie są kontrolowane przez ZeniMax. Nie ponosimy odpowiedzialności za zbieranie i wykorzystywanie Twoich informacji przez te witryny podmiotów zewnętrznych. Zalecamy przeczytanie informacji o ochronie prywatności na witrynie internetowej, do której prowadzi link, przed przesłaniem jakichkolwiek danych osobowych.

14. Treść generowana przez Użytkownika

Użytkownik może zdecydować się ujawnić informacje (w tym dane osobowe) o sobie w trakcie przekazywania treści generowanych przez Użytkowników w Usługach ZeniMax, takich jak fora. Informacje ujawniane na którymkolwiek z tych forów są nieszyfrowanymi informacjami publicznymi i mogą być dostępne dla członków społeczeństwa, którzy nie podlegają niniejszej Informacji dotyczącej prywatności. Ponadto po wejściu do niektórych publicznych obszarów naszych Usług Twoja nazwa użytkownika i inne publiczne informacje profilowe mogą być widoczne dla innych. Nie należy oczekiwać prywatności informacji, które publikujesz lub prezentujesz na naszych forach lub w grach, w swoim profilu lub w inny sposób udostępniasz w naszych Usługach lub za pośrednictwem naszych Usług.

15. Dostęp, zmiany i inne prawa Użytkownika

ZeniMax zapewnia Użytkownikom kilka łatwych w użyciu sposobów dostępu do swoich danych osobowych, ich zmiany i dokonywania wyborów i wykonywania praw dotyczących danych osobowych. Ponadto Użytkownicy mogą również mieć prawo do żądania, aby określone dane osobowe zostały wyeksportowane do innego dostawcy, gdy jest to technicznie wykonalne, oraz pod pewnymi warunkami do zgłaszania zastrzeżeń do wykorzystania lub ograniczania wykorzystania niektórych danych osobowych.

Preferencje marketingowe. Możesz zmienić ustawienia preferencji w poczcie e-mail i zrezygnować z komunikacji marketingowej w ustawieniach swojego profilu.

Dostęp, zmiany i inne prawa Jeśli zarejestrowałeś/aś się u nas i chcesz uzyskać dostęp do swojego profilu lub go zaktualizować, lub skorzystać z niektórych praw do rezygnacji, możesz to zrobić online, przechodząc do ustawień „profilu” na swoim koncie. Możesz również skontaktować się z naszym Koordynatorem ds. Prywatności, jak podano poniżej, w celu uzyskania dostępu do Twoich danych osobowych lub ich zmiany, aby zażądać ich usunięcia lub zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych, aby wycofać zgodę na ich przetwarzanie przez nas oraz – jeśli jesteś mieszkańcem Europejskiego Obszaru Gospodarczego – aby wykonać swoje prawo do rezygnacji lub złożyć wniosek o możliwość przeniesienia danych.

Usuwanie treści. Jeśli chcesz poprosić o usunięcie wszelkich opublikowanych przez siebie treści, skontaktuj się z naszym Koordynatorem ds. Prywatności, jak określono poniżej.

Żądania dotyczące prywatności należy kierować do ZeniMax Media Inc., do Koordynatora ds. Prywatności na adres: [email protected], lub 1370 Piccard Drive, Rockville, MD 20850

USA. Należy pamiętać, że niektóre Usługi nie będą dostępne, jeśli wycofasz swoją zgodę na przetwarzanie lub w inny sposób usuniesz niektóre ze swoich danych lub sprzeciwisz się przetwarzaniu niektórych ze swoich danych osobowych. Odpowiemy na Twoją prośbę zgodnie z obowiązującym prawem i poinformujemy Cię, jeśli nie będziemy w stanie spełnić Twojego żądania.

Masz również prawo do złożenia skargi do nadzorczego organu ds. ochrony danych.

16. Twoje prawa do prywatności w Kalifornii

Nie udostępniamy danych osobowych zbieranych w internecie niepowiązanym podmiotom zewnętrznym dla ich własnych celów marketingu bezpośredniego i nie zrobimy tego, chyba że wyrazisz zgodę na takie ujawnienie. Jeśli jesteś rezydentem stanu Kalifornia i nadal uważasz, że Twoje informacje zostały udostępnione lub masz ogólne pytania dotyczące sposobu, w jaki Twoje dane mogły zostać udostępnione, możesz skontaktować się z nami, żądając listy podmiotów zewnętrznych, którym ujawniliśmy dotyczące Ciebie dane umożliwiające identyfikację dla ich własnych celów marketingu bezpośredniego. Możesz składać jedną prośbę rocznie. W swojej prośbie proszę potwierdzić fakt, że jesteś rezydentem stanu Kalifornia i podać aktualny adres w Kalifornii, na który ma zostać przesłana odpowiedź. Możesz poprosić o te informacje na piśmie, kontaktując się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres [email protected] lub poczty tradycyjnej na adres: Koordynator ds. Prywatności 1370 Piccard Drive, Rockville, MD 20850 USA. Prosimy poczekać na odpowiedź do trzydziestu (30) dni.

17. Dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest ZeniMax Media Inc., 1370 Piccard Drive Rockville, MD 20850 USA. Ponadto w przypadku zakupów dokonywanych przez Użytkowników w EOG ZeniMax Europe Ltd., nr rejestrowy 06333300, Haymarket House, 29-29 Haymarket, London SW1Y 4SP jest współadministratorem danych transakcyjnych. Niniejsza Informacja dotycząca prywatności dotyczy zarówno ZeniMax Media Inc., jak i ZeniMax Europe Ltd., a osoby, których dane dotyczą, mogą wykonywać swoje prawa w odniesieniu do swoich danych transakcyjnych w EOG wobec obu podmiotów, kontaktując się z ZeniMax Media Inc., jak określono poniżej.

W przypadku jakichkolwiek pytań, skarg lub komentarzy odnoszących się do naszej Informacji dotyczącej prywatności lub naszych praktyk w zakresie ochrony prywatności, prosimy o kontakt z naszym Koordynatorem ds. Prywatności za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres [email protected] lub poczty tradycyjnej na adres:

Koordynator ds. Prywatności 
ZeniMax Media Inc. 
1370 Piccard Drive 
Rockville, MD 20850 USA 

Można się z nami także skontaktować za pośrednictwem ZeniMax Europe Ltd, naszego europejskiego przedstawiciela: Haymarket House, 28-29 Haymarket, London SW1Y 4SP, United Kingdom.

Jak wcześniej wspomniano, jesteśmy licencjobiorcą certyfikowanego programu ochrony prywatności ESRB. Jeśli uważasz, że nie odpowiedzieliśmy na Twoje zapytanie lub Twoje zapytanie nie zostało zadowalająco rozwiązane, skontaktuj się z ESRB, Certyfikowany program ochrony prywatności na stronie http://www.esrb.org/privacy/contact.aspx lub:

ESRB 
Do wiadomości: Wiceprezes, Certyfikowany program ochrony prywatności 
420 Lexington Avenue, Suite 2240 
New York, NY 10170 USA 
[email protected] 

18. Zmiany niniejszej informacji dotyczącej prywatności

Niniejsza Polityka obowiązuje od daty wejścia w życie określonej powyżej. Możemy okresowo zmieniać niniejszą Politykę, więc należy pamiętać o jej cyklicznym sprawdzaniu. Wszelkie zmiany w niniejszej Polityce zostaną opublikowane na naszej Witrynie. W przypadku wprowadzenia jakichkolwiek zmian w niniejszej Polityce, które mają istotny wpływ na nasze praktyki w odniesieniu do wcześniej zebranych danych osobowych, postaramy się powiadomić z wyprzedzeniem o takich zmianach, wyraźnie zaznaczając tę zmianę na naszej Witrynie i zapewniając dodatkowe możliwości wyboru dotyczące takiej zmiany przed wejściem w życie takiej istotnej zmiany.

ESRB PRIVACY CERTIFIED MEMBER CONFIRMATION